Suknia ślubna – kiedy zamówić?

Zamówić suknię ślubną

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych kreacji w życiu. Co więcej, nie jest to ciuch, który można kupić w sklepie na dwa dni przed imprezą. Suknia ślubna powinna być idealnie dopasowana do właścicielki, a do tego potrzeba czasu.

Nowa czy używana?

Termin zakupu sukni ślubnej zależy od tego czy to kreacja zupełnie nowa czy też z drugiej ręki. Nowe sukienki są niemal zawsze szyte na zamówienie, wedle wymiarów klientki, więc potrzeba kilku miesięcy na dostarczenie gotowej sukni do salonu. Dodatkowy czas potrzebny jest na ostateczne przymiarki i dopasowanie, które mogą trwa nawet dwa miesiące, aż do samego ślubu. W efekcie tego, poszukiwania idealnej nowej sukni na ślub warto zacząć nawet 7 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu.

Wybór sukni używanej jest o tyle prostszy, że czas oczekiwania na nią ograniczony jest wyłącznie do poprawek i dopasowania. Dzięki temu możemy zacząć poszukiwania tej jedynej sukienki na trzy miesiące przed weselem.

Wypożycz z wyprzedzeniem

Suknia z wypożyczalni również wymaga dopasowania i przeróbek. W związku z tym, wypożyczając suknię ślubną również musimy wziąć poprawkę na terminy. Tutaj powinno wystarczyć około trzech miesięcy. Warto jednak przeznaczyć więcej czasu na poszukiwania idealnej sukni z wypożyczalni, ponieważ ciężko w ten sposób znaleźć tą jedyną suknię marzeń. Kreacje często noszą ślady używania i wielokrotnych przeróbek, więc warto poszukać starannie aby znaleźć kreację dopasowana do potrzeb i oczekiwań przyszłej Panny Młodej. W końcu w tym jedynym dniu każdy detal musi być idealny.

All rights reserved: endi-bar.pl - https://www.endi-bar.pl - © 2017